1. Ana Sayfa
  2. Editörün Seçtikleri
  3. Bu Sektörde Sadece Kadın Pilotlar mı Havacı?
Trendlerdeki Yazı

Bu Sektörde Sadece Kadın Pilotlar mı Havacı?

Bu Sektörde Sadece Kadın Pilotlar mı Havacı?

Her 8 Mart‘da olduğu gibi bugün de gerek sosyal medya da gerek sokaklarda herkes kadına saygı ve sevgi sözcükleriyle dolaşıyor. Önüne her gelen kadına bir dal gül vererek tüm yılı kurtardığını zannediyor. 8 Mart’a karşı değiliz, fakat bir güne sığdırılmasına itirazımız var!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü olduğu gibi aynı zamanda Dünya Havacı Kadınlar Haftası’nın içinde olan bir gün. 8 Mart vesilesi ile maviye gönül vermiş tüm kadınlarımızın Dünya Havacı Kadınlar Haftasını canı gönülden kutluyoruz!

Ama bu kutlamayı yaparken sadece pilot olan kadınların haftasını değil, operasyonun sıkıntısız bir şekilde ilerlemesi için, ramp memuru kadınlarımızın, günde yüzlerce kişiyle ve sıkıntıyla karşılaşan yer hizmetleri çalışanları kadınlarımızın, yaz kış demeden her vardiya saatinde canla başla çalışan terminal çalışanı kadınlarımızın, sıcak soğuk demeden ter döken kadın uçak teknisyenlerinin, sektörün en stresli işlerinden birisi olan kontrolörlük görevini layıkıyla yerine getiren kadın hava trafik kontrolörlerinin, perdenin arkasında ki gizli güç olan ve görünmeyen kahramanlar olan kadın dispeçerlerimizin ve havada bir bebeğe anne şefkatiyle yaklaşıp, fenalaşan birileri olduğunda hemen ilk müdahaleyi yapabilecek bilgi ve deneyime sahip olan, biz bulutların üstünde konforu yaşayalım diye kendi rahatlarından vazgeçen kadın kabin ekibi çalışanlarımızın Dünya Havacı Kadınlar Haftasını canı gönülden kutluyoruz.

TOPLUMA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR!

Ayrımcılığa, eşitsizliğe hayır naralarıyla yaptığınız paylaşımlarınız da bile bu kocaman sektörün sadece kadın pilotlarını ele alıyor ve onların kadınlar gününü kutluyorsunuz! Biz buna itiraz ediyoruz! Havacılık sektörü bir zincir halkalarının bütünü oluşturma şekline en iyi örnektir. O zincirin halkalarından bir tanesinin eksik olması demek bütünün işleyemez hale gelmesi demektir.

Üniversite öğrenci toplulukları başta olmak üzere, tüm sektör bireylerine ve topluma sesleniyoruz! Bu güzel ve anlamlı gün adına yaptığınız etkinliklerde sadece kadın pilotlara değil, kadın ramp çalışanlarına, kadın yer hizmetleri çalışanlarına, kadın kontrolörlere vs. gibi pozisyonlarda çalışan kadınlara da yer vermeli onları da davet etmelisiniz! Ancak o zaman onlara verdiğiniz değer anlaşılır! Eğer yaptığınız işte samimiyet varsa tabi…

Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Dünya Havacı Kadınlar Haftasını kutluyoruz. Gülümsemeleriniz mavi kadar güzel olsun…

Yorum Yap

Yorum Yap