1. Ana Sayfa
  2. Köşe Yazıları
  3. Dolandırıcılık Türbülansı! Havacılıkta dolandırıcılık olayları…
reaksiyion-alkis

Dolandırıcılık Türbülansı! Havacılıkta dolandırıcılık olayları…

Dolandırıcılık Türbülansı! Havacılıkta dolandırıcılık olayları…

Değeri Havacılık gönüllüleri,

Tüm gönül vermişlere, başta Türkiye Cumhuriyetin’in kurtuluş Savaşında Kahraman olarak anılan Vecihi Hürkuş ve silah arkadaşlarına Sevgi ve Selamlar olsun.

Türk Havacılığın yerel ve global sektöründe Lider olduğu aşikar. 

‘Havada olan havada kalır’ sadakati ve emek vermişleriyle ayrıcalıklıdır.

Sürekli hızlı ilerleyen ve sirkülasyonu olan bi sektör; gençlerimizin istikbalini daima önünü açmaktadır. Birbirimize sahip çıkmak duygusuyla gençlerimizi bilinçlendirmemiz gerek. Kariyerin başlangıç yolunda doğru bilgilerle hedefe yönlendirmeliyiz.

Nedeni ise yaşanmış bi vakalar üzerinden; Yeni açılan 3. Havalimanımızdan İstifade ederek alım süreçlerinin ne yazıktır ki kötüye kullanmak isteyen Şirketler ve Kişiler var. Gençlerimizi hedef göstererek Kabin Memuru vb. hayalleriyle bilinçsiz sebeplerden ötürü, bu tür ilanlara başvuru yaparak, tuzağı düşme olasılığı yüksektir. Son yıllarda K abin Memuru alımlarında dolandırıcılık mevzuları arttı. Sürecinin Para talep ederek Yapılmış olması, Emniyet birimleri tarafından olayı tespit ederek konuyu Adalete teslim ettiler.

Sevgili gençler ve öğrenci arkadaşlar:

Havacılığı iyi tanıyın,

Çalışmaya başlayacağınız, Alım yapan Şirketleri ve ilanlarını araştırın,  diğerleriyle kıyaslayın. 

Hiçbir Havayolu şirketi veya Kuruluşun, personel alımında WhatsApp vb. İnternet ortamı üzerinden resim, boy, kilo ve gereken alım bilgilerini, alacak olan personelden talep etmemektedir. Süreç daima mail veya telefon yoluyla ilerlemektedir. (Örnek ekte sunulmuştur)

Başvuru yaparken bilen biriyle, süreci kurumsal ve profesyonel derecede takip etmeyi tavsiye edilir.

Değerli büyüklerim;

Havacılık sektörüne adım atacak olan yeni neslimizin bilinçlenmesi ve olası durumu engellemek hususunu hassasiyetle görev edinelim.

Hepimiz doğru yolda ilerlemek için bayrak taşıyıcıyız…

Saygılarımla,

İrem Ertaş

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Sektöre dair böyle bilgilendirici bir yazı harika olmuş. Keşke yıllarca sektöre hizmet vermiş insanlar bu şekilde havacılık sektörünün temiz kalmasına yardımcı olmak için tecrubelerini paylassa.. Ellerinize sağlık. Merdan.