İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Editörün Seçtikleri
  3. Türkiye Dispeçerler Derneği’nde Yeni Dönem!
Trendlerdeki Yazı
reaksiyion-alkis

Türkiye Dispeçerler Derneği’nde Yeni Dönem!

Türkiye Dispeçerler Derneği’nde Yeni Dönem!

2019’un  ilk güzel haberlerinden birisini Türk sivil Havacılığı adına almış bulunmaktayız. Gökyüzünün gizli kahramanları ve perdenin arkasındaki isimler olan Dispeçerler, bir araya geldikleri dernek çatısı altında yönetim değişikliğine gitti.

Geçtiğimiz günlerde seçimli genel kurul neticesinde Türkiye Dispeçerler Derneği Yönetim kurulunda kan değişikliğine gidildi. Hareket alanlarını genişletebilmek ve sektör bireylerini bu çatı altında toplamayı amaçlayan Türkiye Dispeçerler Derneği, bünyesinde hemen her şirketten üyeleri barındırıyor. Ortak hareket edebilmek  ve bazı sorunların çözümünü daha da kolaylaştırabilmek adına önemli adımlar atan dernek, Türk Sivil Havacılığı’na yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Dernek çatısı altında yapılan seçimli genel kurul neticesinde yeni yönetim kadrosu şu şekilde sıralandı;

Başkan – Dinçer BAL (Onur Air)

Başkan Yardımcısı – Umut KİBRİT (SunExpress)

Tevfik DEMİRTEPE (Atlas Global)

Cihat YİĞİT (SunExpress)

Gökhan ATALAY (Corendon Airlines)

Yeni yönetim kadrosu ile çalışmalarına başlayan Uçuş Harekat Uzmanları (Dispeçerler) Derneği, sektör içerisinde ki sorunları çözmek ve hareket alanlarını genişleterek sektörü tek çatı altında toplamayı amaç edindiklerini belirtti.  Hemen her şirketten üyeyi bünyesinde bulunduran dernek, böylelikle kolayca şirket çalışanları başta olmak üzere sektörün büyük bir kısmına hitap etmeyi planlıyor.

Derneğin yeni başkan yardımcısı olarak göreve başlayan  Umut KİBRİT, havacılık sektöründeki tüm bireylere ulaşmak için ellerinden geleni yapacakları ve bu hususta akademisyenlerle dayanışma içerisinde olup Üniversite – İş Dünyası’nı bir çatı altında toplamayı amaç edindiklerini belirtti. Sektörün yanı sıra sektörün akademik tarafını unutmayan Umut KİBRİT, üniversiteler ile yakın ilişkiler kurulacağı ve Türkiye’nin her noktasına ulaşabilmek adına canla başla çalışacaklarının altını çizdi.

JetTürk ekibi olarak, yakından takipçisi olacağımız Türkiye Uçuş Harekat Uzmanları (Dispeçerler) Derneği’nin başta Başkan Dinçer BAL, Başkan Yardımcısı Umut KİBRİT olmak üzere tüm yönetim kadrosuna ve üyelerine hayırlı olsun diyor, yürütecekleri çalışmalarda başarılar diliyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

jetTurk

Türk Sivil Havacılık tarihinden aldığı güçle, yarınlara daha umutlu, daha güçlü bakabilmek adına Türk Sivil Havacılığı’nın her kademesinde yer edinebilmek için, bize gönül verenlerden aldığımız destek ve güçle, mavinin sonsuz güzelliğinde, geleceğin büyük ülke Türkiyesi’nde, havacılık alanındaki gelişmelere katkıda bulunabilmek, havacılığı 7’den 70’e herkese sevdirebilmek başlıca amaçlarımız arasındadır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)