İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Editörün Seçtikleri
  3. Yolcu Hizmetleri Memuruna Çirkin Saldırı!
Trendlerdeki Yazı

Yolcu Hizmetleri Memuruna Çirkin Saldırı!

Yolcu Hizmetleri Memuruna Çirkin Saldırı!

Ne olmuştu?

Basına yansıyan bilgilere göre uçağı rötar yapan Funda Esenç isimli kadın İstanbul Havalimanı‘nda Çelebi Yer Hizmetleri şirketi çalışanı olan T.S.‘ye ağır hakaretlerde bulundu. Çevrede bulunan yolcuların tepkisiyle de karşılaşan kadın aldırış etmeden hakaretlerine devam etti.

Olayın Gerçeği…

Olayın yaşandığı anlarda tepkisini gösterenlerden birisi de iş adamı ve oyuncu Serkan Balbal… Balbal yaptığı açıklamada, aslında uçağın rötar yapmadığını sadece körüğe yanaşamadığından dolayı kısa bir gecikme olduğunu, hatta pilotun bu nedenden dolayı yolculardan özür dilediğini söyledi. “Sosyal medya da izledikleriniz olayın sadece kısa bir görüntüsü” diyerek sözlerine devam eden Balbal, Funda Esenç‘in “Hakkım haram olsun. Çoluğunuz çocuğunuzdan çıksın, Allah belanızı versin” gibi sözlerde söylediğini belirtti. Yolcu Hizmetleri memuru T.S. Çelebi’de çalışıyor. T.S. şikayetçi olmak istemedi. Fakat çalışanı olduğu şirket Çelebi ve hizmet verdikleri şirket olan Atlas Global hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu.

BİLETİ İPTAL EDİLDİ

Atlasglobal Havayolları da Bodrum’dan dönüş için bilet satın alan F.E’nin uçuş biletinin iptal edildiğini kendisine bildirerek, ücreti iadesi yaptı. Söz konusu yolcuya Atlasglobal’in diğer uçuşları için bilet satılmayacağı aktarıldı.

Sosyal Medya Üzerinden Özür Diledi!

Ağza alınmayacak sözler sarf eden, görevlinin üzerine yürüyen bu kadın tüm bunlar yetmezmiş gibi alay edercesine sosyal medya hesabından bazı açıklamalarda bulundu.

Ayrıca Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Pazartesi günü mağdur T.S.’nin de suç duyurusunda bulunacağı bilgisi geldi.

Çağrımızdır!

Bizler maviye ve gökyüzüne sevdalanan kişiler olarak, gece gündüz demeden, bayram veya resmi tatil ayrımı yapmadan, hastalar şifasını bulsun diye, sevenler sevdiklerine kavuşabilsin diye 7 gün 24 saat normal gündelik yaşantımıza ek olarak, bizleri hiç tanımayan ve çoğu zaman ismimizi bile öğrenemeyen yolculara hizmet ediyor, aşkımız olan mavinin cefasına katlanıyoruz.

Tüm havayolu şirketlerine açık çağrıda bulunuyoruz, Funda Esenç isimli şahsın sadece Atlas Global değil, tüm hava yolu şirketleri tarafından kara listeye alınmasını talep ediyoruz! İnsanca bir yaşam ve insanca bir çalışma hayatı için bundan sonrası için yaşanabilecek olaylara karşı toplum bireylerine açık bir mesaj ve uyarıcı olacağı inancındayız.

Ve sizler;

3-5 kuruş paranız ile bilet aldığınızda, uçağı satın almıyor veya kiralamıyorsunuz. Bunu yapmadığınız gibi, derdinizle dertlenen en ufak bir sorununuzda sizlere yardımcı olmak için can atan bireyleri de köleniz olarak tayin etmiyorsunuz! İnsana insanca yaklaştığınız sürece tüm sorunlar ortadan kalkacaktır. Uçağa binerken veya uçaktan inerken bir merhaba demeniz bir şeyleri kaybetmenize neden olmayacaktır. İşini yapan bir görevliye sakince yaklaşmanız kavgaların çıkmasına engel olacaktır. Umuyoruz ki bundan sonrası için bir tebessüm ile insanlara yaklaşabilirsiniz…

Yolcu Hizmetleri Memuruna Yapılan Çirkin Saldırı!Haber Detayları; https://www.jetturk.com/yolcu-hizmetleri-memuruna-cirkin-saldiri/

JetTürk paylaştı: 26 Nisan 2019 Cuma

Yorum Yap

Yazar Hakkında

jetTurk

Türk Sivil Havacılık tarihinden aldığı güçle, yarınlara daha umutlu, daha güçlü bakabilmek adına Türk Sivil Havacılığı’nın her kademesinde yer edinebilmek için, bize gönül verenlerden aldığımız destek ve güçle, mavinin sonsuz güzelliğinde, geleceğin büyük ülke Türkiyesi’nde, havacılık alanındaki gelişmelere katkıda bulunabilmek, havacılığı 7’den 70’e herkese sevdirebilmek başlıca amaçlarımız arasındadır.

Yorum Yap