İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. THY’den 8 Bin Personel Müjdesi!

THY’den 8 Bin Personel Müjdesi!

THY’den 8 Bin Personel Müjdesi!

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker AYCI, bu yıl 1.100’ü İstanbul Havalimanı‘nda görev almak üzere toplamda 8 bin personel alacaklarının müjdesini verdi.

Bayrak taşıyıcı firmamız olan THY, 2018 yılını güçlü bir performans ile kapatırken, turizm sektörünün hem ziyaretçi hem gelir bakımından zirveyi yaşadığı 2018’de THY; global havacılık sektörüne kıyasla daha iyi performans gösterdi. İlker AYCI, şirketin genel müdür yardımcılarıyla düzenlediği toplantıda 2018 rakamlarını ve yeni yıl hedeflerini paylaştı.

RAKAMLAR YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ!

THY geçen yılki net dönem karını bir önceki yıla göre %533 arttırarak 4 milyar 45 milyon lira, satış gelirlerini %58 arttırarak 62 milyar 853 milyon lira, esas faaliyet karında ise 6 milyar 192 milyon lira seviyelerine ulaştı.

2018 yılı yolcu talep artışı %8.9 kapasite artışı %5.2 ve doluluk oranı 2.8 puan gelişme gösterdi. 2018 yılında doluluk oranı %81.9 olarak gerçekleşti. 2018 yılında milli bayrak taşıyıcı firmamızın bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla taşıdığı yolcu sayısında %9.5 artış ile 75 milyon yolcuya ulaşıldı. Dış hat yolcu sayısında %9.6 artış yaşandı.

Turkish Kargo tarafından gelen rakamlarda bu büyümeyi doğrular nitelikte. 2018 yılında taşıdığı kargo ve kargo gelirlerini de %25 arttıran Turkish Kargo, şu anda Dünya’nın en çok noktasına uçan kargo şirketi. 2018 yılında 1.4 milyon ton yük taşıdı. Turkish Kargo şu anda Dünya’nın en büyük 8. kargo şirketi.

8 BİN PERSONEL ALINACAK!

İlker AYCI, İstanbul Havalimanı’ndaki yeni sübir alışkanlıkla atlatılması için 1.100 kişilik bir yolcu yönlendirme personeli istihdamı yaptıklarını vurguladı. “Zaman çok önemli. Birinci görevimiz, yolcumuzu mutlu ve memnun olarak yeni havalimanına alışmasını sağlamak olacak. Oluşabilecek uçak kaçırma gibi aksaklıklarda bizim sunacağımız fırsatlar ve kolaylıklar olacak. Bir yaz bir de kış görmemiz lazım. ” açıklamalarını yapan İlker AYCI, bu sözlerinin ardından 2019 yılı hedefleri için sözü Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat ŞEKER’e verdi. 2019’da iç hatlarda 33 milyon, dış hatlarda 47 milyon olmak üzere toplam 80 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz. Bu yıl yaklaşık 14.1 milyar dolar tutarında satış geliri elde etmeyi hedefliyoruz. Yolcu doluluk oranımızın %81-82 aralığında olmasını bekliyoruz. Toplam akaryakıt tüketiminde %8-9 artış ve birim giderlerde %3-5 arası artış bekliyoruz diyen Murat ŞEKER sözlerine son verdi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

jetTurk

Türk Sivil Havacılık tarihinden aldığı güçle, yarınlara daha umutlu, daha güçlü bakabilmek adına Türk Sivil Havacılığı’nın her kademesinde yer edinebilmek için, bize gönül verenlerden aldığımız destek ve güçle, mavinin sonsuz güzelliğinde, geleceğin büyük ülke Türkiyesi’nde, havacılık alanındaki gelişmelere katkıda bulunabilmek, havacılığı 7’den 70’e herkese sevdirebilmek başlıca amaçlarımız arasındadır.

Yorum Yap