İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kültür & Seyahat
  3. TK7023 ve PC8042 Uçuş Yorumu!

TK7023 ve PC8042 Uçuş Yorumu!

TK7023 ve PC8042 Uçuş Yorumu!

Daha önce JetTürk İnstagram hesabımız üzerinden de açıkladığımız gibi bundan böyle uçtuğumuz uçaklarda gerek firmayı gerek uçuş süresince gerçekleşen durumları yorumlayıp eleştireceğiz. Sıkı takipçilerimiz bilir 13 Mart Antalya-Ankara 14 Mart ise Ankara-Antalya uçuşumuz vardı.

TK 7023 ANTALYA – ANKARA

13 Mart günü gerçekleşen bu uçuşu Türk Hava Yolları ile gerçekleştirdik. Planlanan uçuş saati 10:05 iken ufak çaplı bir arızadan meydana gelen 10 dakikalık bir gecikmeyle havalandık. 50 dakika süren bu uçuşta operasyon sorunsuz bir şekilde ilerledi. Olası acil bir durumda koltuğunuzun altında bulunduğu söylenen can yeleği orada mı değil mi diye hemen bir kontrol ettim. Can yeleği yerindeydi. Havalandıktan kısa bir süre sonra kabin ekibi tarafından servis edilen THY‘nin meşhur sandviçlerinden yedik. Piyasa koşullarına rağmen masraftan kaçınmayan THY, sandviçlerine yeşil biber koymayı da unutmamış 🙂 Uçuş boyunca herhangi bir türbülans ile karşılaşmadık. İniş ve kalkışlar oldukça yumuşak bir şekilde yapılmaya çalışıldı. Kabin ekibi yolculuk boyunca güler yüzünden taviz vermeyerek yolculara bir annenin çocuğuna yaklaştığı şefkatle yaklaşmaya çalışıyordu 🙂 THY’nin başarısının en büyük parçası onlar olsa gerek…

PC 8042 ANKARA – ANTALYA

14 Mart günü Ankara‘dan tekrar Antalya‘ya dönmek için Pegasus’un PC 8042 numaralı sefer sayısıyla yolculuğumuzu gerçekleştirdik. Online olarak check-in yapmamıştım. Kontuardan bu işlemi yapmak istedim. Görevli kişiye “rica etsem mümkünse acil çıkış verebilir misiniz ?” diye sorduğumda “bizde acil çıkışlar 15 TL” demesi üzerine Pegasus‘un uçağına ayak basmadan hafif bir şok yaşadım 🙂 Evet Ali Bey zamanında millet yemediği yemeğin parasını bilette neden ödesin derken size hak veriyordum ama adı üstünde “ACİL ÇIKIŞ” gibi bir kapıyı 15 TL karşılığı satmak neden ? Buna açıklamanız var mı acaba ? Olası bir duruma karşı yaşlı veya engelliler acil çıkış için uygun değildir diye biliyorum. Peki ya bu kişiler parasını verip oturursa ? Yada böyle bir durumda, düşüncesi bile kötü, bir kaza meydana gelirde uçaktaki yolcular tahliye edilemezse ? Bunun açıklaması var mıdır acaba ? Neyse dönelim uçuşumuza uçuşu 32A koltuğunda gerçekleştirdim. 19:45 için planlanan uçuş 20:35’de gerçekleşti. 20:35’de havalanan uçak ile 50 dk sonra Antalya meydanına iniş yaptık. Uçağımız kalkış yapar yapmaz fenalaşan bir yolcudan dolayı kısa süreli bir panik oluştu. Kabin ekibinin anonsu sonrası yolcular arasında sağlık personeli olduğunu düşündüğüm bir iki kişinin yardımıyla neyse ki önemli bir şey olmadığı ortaya çıktı ve müdahale edildi. İnişe doğru çok hafif bir türbülans yaşadık. THY kabin ekibi yüzünde gülücükler saçarken, gözlemlerim şu ki Pegasus çalışanlarının yüzünde aynı gülümsemeyi yada tebessümü göremedim. Nedenini gerçekten merak ediyorum. 1 kişi için durum böyle olsa kişisel olabileceğini düşünürdüm ama maalesef çalışanlar genel itibariyle böyleydi.

Eleştirilerimizle daha kaliteli bir yolculuk deneyimi için bizi takipte kalın, bir sonraki uçuşta görüşmek dileğiyle 🙂

Yorum Yap

Yorum Yap