İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Qatar Airways A350-1000 Uçağı Detaylı Kabin İncelemesi

Qatar Airways A350-1000 Uçağı Detaylı Kabin İncelemesi

Qatar Airways A350-1000 Uçağı Detaylı Kabin İncelemesi

Airbus firmasının son teknolojiye sahip uçağı Eurasia Airshow‘da ziyaretçilerin büyük ilgi ve beğenisini toplamayı başardı. Şu an Dünya’da sadece 1 tane bulunan A350-1000 uçağını siz değerli takipçilerimiz için detaylı kabin incelemesi yaptık.

Uçakta, 46 business class denildiğine bakmayın first class tadında bir business class deneyimi sunan Qatar Airways‘e ait olan Qsuite konsepti kullanılmış, 281 ekonomi sınıfı koltuk bulunan uçakta koltuklarda masaj özelliği bulunması ve 21.5 inc büyüklüğünde bir ekrana sahip olan koltuk arkası eğlence sistemiyle  uzun süreli uçuşlarda vazgeçilmeziniz olacak.

Qsuite konseptine sahip business class koltuklarda uçuş sonrası yanınıza alıp götürebileceğiniz birbirinden farklı mesajlara sahip yastıklarda sizleri bekliyor olacak. Bunların yanı sıra kişisel bakım ürünlerinin bulunduğu bir çanta ve uzun uçuşlarınızda evinizdeki rahatlığı sunacak olan pijama takımları da sizler için öncesinden hazırlanmış durumda.

UÇAĞIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

74 metre uzunluğa sahip Airbus A350-1000, Rolls Royce Trent XWB motorlarıyla donatıldı. Uçağın menzili ise tam 14 bin 800 kilometre.

Uçağın kabin içi genişliği 5.6 metre olarak ölçülürken, yakıt kapasitesi de 155 bin litreye kadar çıkıyor.

%60’ı kompozit  malzemeden oluşan uçağın kabini de kendi sınıfındakilere göre oldukça sessiz bir deneyim sunuyor.

Dünyada ilk teslim alan şirket olan Katar Havayolları, A350-1000’i şu an için sadece Londra uçuşlarında kullanıyor.

Videolarımızı kaçırmamak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

jetTurk

Türk Sivil Havacılık tarihinden aldığı güçle, yarınlara daha umutlu, daha güçlü bakabilmek adına Türk Sivil Havacılığı’nın her kademesinde yer edinebilmek için, bize gönül verenlerden aldığımız destek ve güçle, mavinin sonsuz güzelliğinde, geleceğin büyük ülke Türkiyesi’nde, havacılık alanındaki gelişmelere katkıda bulunabilmek, havacılığı 7’den 70’e herkese sevdirebilmek başlıca amaçlarımız arasındadır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)