İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. THY 20 Bin Kabin Görevlisi 900 Pilot Alacak!

THY 20 Bin Kabin Görevlisi 900 Pilot Alacak!

THY 20 Bin Kabin Görevlisi 900 Pilot Alacak!

Dünya çapında ki markamız Türk Hava Yolları, İstanbul Yeni Havalimanı‘nın açılmasına paralel olarak ailesinde ki bireylerin sayısını arttırmayı planlıyor. Verdiği siparişler ile filosuna yeni uçaklar dahil edecek olan THY, çalışan sayısı için de yeni planlamalar yapmış durumda.

Her yıl ortalama 500 pilot alan THY, önümüzde ki yıl için bu sayıyı rekor bir seviyeye yükselterek 900 olarak belirlerken, kabin memuru için bu sayıyı 20 bin olarak belirledi.

“KABİN MEMURU SAYISI 20 BİNE ÇIKACAK”

Şirketin kabin buluşmalarında kabin ekibine seslenen Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EKŞİ “Bugün markamız iyi bir yer de ama çok daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz. İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma operasyonumuz bu yılın en önemli gündem maddesi. İstanbul Yeni Havalimanı tamamlandığında Türkiye’nin ve Dünya’nın aktarım merkezi haline gelecek. Markamız daha da büyüyecek. 167 dar gövde, 50 geniş gövde uçak siparişi verdik. Bugün 10 bin olan kabin memuru sayımız da 20 bine çıkacak”

THY Genel Müdürü Bilal EKŞİ yeni üniformaların hazırlandığını da belirtirken, Misafirlerimizin dinlenmeye, sükunete ihtiyacı var diyen EKŞİ, SEFA adını verdiğimiz yeni bir dönem başlatıyoruz. Daha sessiz ve farklı bir kabin oluşturacağız dedi.

EKŞİ’nin bu sözlerinden yola çıkarak THY’nin kabin için yeni bir konsept için hazırlıklar yaptığını da anlamış oluyoruz. Ülkemiz için en iyisi olması dileğiyle…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

jetTurk

Türk Sivil Havacılık tarihinden aldığı güçle, yarınlara daha umutlu, daha güçlü bakabilmek adına Türk Sivil Havacılığı’nın her kademesinde yer edinebilmek için, bize gönül verenlerden aldığımız destek ve güçle, mavinin sonsuz güzelliğinde, geleceğin büyük ülke Türkiyesi’nde, havacılık alanındaki gelişmelere katkıda bulunabilmek, havacılığı 7’den 70’e herkese sevdirebilmek başlıca amaçlarımız arasındadır.

Yorum Yap