İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. JetTürk TV
  3. Neden Mars’a Koloniler Kurmak İstiyoruz?
reaksiyion-alkis

Neden Mars’a Koloniler Kurmak İstiyoruz?

Neden Mars’a Koloniler Kurmak İstiyoruz?

Gelişen teknolojiler, yeni girişimler ve yatırımlar neticesinde insanlığın uzaya olan ilgi ve merakı gün geçtikçe daha çok artıyor. Geçmişten günümüze insanlar gökyüzünde bir kuş gibi uçmak istemişlerdir fakat günümüzde bu durum biraz daha ilerleyerek uzay turizmi konusunu gündeme getirmiş ve bir çok kişi ve kuruluşlar bu konuda yatırımlar gerçekleştirmiştir.

Elon Musk‘ın kurucusu olduğu SpaceX, Amazon‘un kurucusu Jeff Bezos‘un Blue Origin şirketi başta olmak üzere bir çok şirket ve devlet Mars‘a koloniler kurmak istiyor. Kurulacak olan kolonilerle uzay seyahatleri ve turizminin gelişmesi ön görülüyor. Peki ya bu insanlar, Dünya’ya 384 bin km uzaklıkta olan Ay’a koloni kurmak yerine neden 55 milyon km uzaklıktaki Mars’a koloni kurmaya çalışıyor? Gelin cevabını sizler için hazırladığımız bu video ile öğrenelim…

YouTube Kanalımıza Abone Olmak için Tıklayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

jetTurk

Türk Sivil Havacılık tarihinden aldığı güçle, yarınlara daha umutlu, daha güçlü bakabilmek adına Türk Sivil Havacılığı’nın her kademesinde yer edinebilmek için, bize gönül verenlerden aldığımız destek ve güçle, mavinin sonsuz güzelliğinde, geleceğin büyük ülke Türkiyesi’nde, havacılık alanındaki gelişmelere katkıda bulunabilmek, havacılığı 7’den 70’e herkese sevdirebilmek başlıca amaçlarımız arasındadır.

Yorum Yap