İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Antalya’da Bilanço Ağır!

Antalya’da Bilanço Ağır!

Antalya’da Bilanço Ağır!

Antalya şehir merkezini etkisi altına alan şiddetli fırtına Antalya Havalimanı‘nda da etkisini gösterdi. Fırtınanın şiddetiyle apron araçları devrilirken bazı firmalara ait uçaklarda da ağır hasarlar oluştu.

Antalya’da dün geceden itibaren etkili olan şiddetli fırtına havalimanını da vurdu. Fırtınanın etkisiyle havaalanı adeta savaş alanına döndü. Fırtınanın etkisiyle apron araçları savrulurken iki otobüs devrildi. Devrilen araçlarda iki TGS bir Çelebi çalışanı yaralandı. Savrulan araçların uçaklara çarpmasıyla birlikte Corendon, Sunexpress ve Onur Havayolları‘na ait 3 uçakta hasar oluştu.

DHMİ ekipleri pist ve çevresindeki yabancı cisimlerin temizlenmesi için pisti bir süreliğine trafiğe kapattı.

SHGM’den Antalya Açıklması

SHGM‘den yapılan açıklamada, yaşanan olağanüstü hal sırasında can kaynın olmadığı fakat maddi hasarların meydana geldiği belirtildi.

SHGM’nin açıklaması;

Antalya’da yaşanan hortumdan havalimanı da etkilenmiş, maddi hasar meydana gelmiş, can kaybı olmamıştır.

Seferler devam etmektedir.

Sektörümüze ve milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz”

Vali Münir Karaloğlu: 10 Yaralı Var

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Şiddetli yağış ve fırtınadan dolayı Antalya Havalimanı’nda apronlarda yolcu transferi sağlayan otobüslerden biri devrildi. Buradaki olumsuz hava şartlarından dolayı 10 yaralı var” dedi.

Antalya Havalimanı‘nda hasar oluştuğunu aktaran Karaloğlu, açıklamasına şu sözlerle devam etti;

“Aprondaki uçaklara yolcu taşımakta kullanılan merdivenlerden biri ve bir otobüs devrildi. Polis helikopterlerinden birinde ve bir uçakta hasar var. Buradaki olumsuz hava şartlarından dolayı 10 yaralı var. Vatandaşlardan ricam, meteorolojik uyarıları dikkate alsınlar. Bu uyarılar ölçüsünde dışarıya çıksınlar. Uyarılar dışında dışarıya çıkmamaları konusunda uyarıyoruz.”

Antalya Havalimanı

JetTürk paylaştı: 26 Ocak 2019 Cumartesi

Yorum Yap

Yazar Hakkında

jetTurk

Türk Sivil Havacılık tarihinden aldığı güçle, yarınlara daha umutlu, daha güçlü bakabilmek adına Türk Sivil Havacılığı’nın her kademesinde yer edinebilmek için, bize gönül verenlerden aldığımız destek ve güçle, mavinin sonsuz güzelliğinde, geleceğin büyük ülke Türkiyesi’nde, havacılık alanındaki gelişmelere katkıda bulunabilmek, havacılığı 7’den 70’e herkese sevdirebilmek başlıca amaçlarımız arasındadır.

Yorum Yap