İlginizi Çekebilir
THY’den Yeni Proje!
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Gebze’den Havacılığa “Kuş Bakışı”

Gebze’den Havacılığa “Kuş Bakışı”

Gebze’den Havacılığa “Kuş Bakışı”

Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü konusu “Sportif Havacılık” olan “Kuşbakışı Söyleşi” isimli etkinliği 10 Nisan 2018 tarihinde Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü Amfi 1’de düzenleyecek. Gün boyu sürecek olan bu etkinliğin temel amacı, havacılığın yapı taşlarından olan sportif havacılık hakkında her yaştan tüm havacılık tutkunlarını buluşturmak ve bilinçlendirmektir. Kuşbakışı Söyleşiler alanında uzman kişiler yardımıyla, katılımcıları sportif havacılığın çeşitli konularında bilinçlendirip, sportif havacılığa tutkusu olup nereden başlayacağını bilmeyenler için bir nevi rehberlik görevi üstlenmiştir.

Birincisi 10 Aralık 2015 tarihinde “Kuşların gözünden dünyayı görmek ister misiniz?” sloganıyla yapılan etkinlik 4 oturum olarak alanında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleşmişti. Yamaç paraşütünde uzman bir pilotun katıldığı, çok verimli ve öğretici konuşmasının sonunda katılımcılara çekiliş ile tandem uçuş hediye edilen bir oturum vardı. Aldığımız sevindirici bir habere göre tandem uçuş hediye edilen kişiler çok memnun kalarak yamaç paraşütünde kendilerini geliştirip pilotluk seviyesine ulaştılar.

Şu an bu etkinliğin ikincisinin hazırlığını yapma telaşı ve mutluluğunda olan Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü, 10 Nisan 2018 tarihli “Kuş Bakışı Söyleşi-2” isimli etkinlikte yine alanında uzman kişileri havacılık tutkunları ile buluşturuyor! Bir havacılık fotoğraf sergisinin bulunduğu, yamaç paraşütü, planör, havacılık fotoğrafçılığı, uçuş simülasyonu gibi konuların konuşulacağı ve yeri gelince uygulamalı olarak da anlatılacak olan bu mükemmel etkinliğe herkesi davet ediyoruz. Ayrıca her oturumun sonunda çekiliş ile belki de sizlere bir başlangıç noktası oluşturacak hediyeler verileceğinin haberini aldık. Heyecandan uçuran ve dünyaya kuş bakışı
bakabileceğiniz bu etkinliği kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

jetTurk

Türk Sivil Havacılık tarihinden aldığı güçle, yarınlara daha umutlu, daha güçlü bakabilmek adına Türk Sivil Havacılığı’nın her kademesinde yer edinebilmek için, bize gönül verenlerden aldığımız destek ve güçle, mavinin sonsuz güzelliğinde, geleceğin büyük ülke Türkiyesi’nde, havacılık alanındaki gelişmelere katkıda bulunabilmek, havacılığı 7’den 70’e herkese sevdirebilmek başlıca amaçlarımız arasındadır.

Yorum Yap